ERDEY “ALT YAPI OLMAZSA OLMAZIMIZ”

HABER:ÖMER BEYAZOĞLU

Yukatel Denizlispor futbol okulları yoğun katılım ile çalışmalarını sürdürürken, Gelişim Liglerinde mücadele edecek olan U14, U15 U16, U17 ve U19 takımları da hazırlıklarını yoğun bir biçimde çalışmalarına devam ediyor. Alt yapıda yapılan çalışmalarla ilgili olarak açıklamalarda bulunan, Yeşil Siyahlı Takımın Alt yapıdan sorumlu Başkan Yardımcısı Tolga Erdey Alt Yapı olmazsa olmazımız dedi.

Yaklaşık iki ay önce göreve geldiğini ve Kulüp Başkanı Ali Çetin ve Yönetim Kurulunun desteği ile çalışmalara başladıklarını söyleyen Erdey “Denizlispor’da Denizli’nin çocukları oynasın diye yola çıktık. Öncelikle tesislerimizde çeşitli çalışmalar yaptık. Daha sonra antrenman yapacağımız sahaların eksikliklerini gözden geçirdik. Alt yapıda kalıcı başarılar elde edilmesi için çalışıyoruz. Futbol okulumuza ilgi çok yoğun inşallah bu sayı daha da artarak devam edecektir”diye konuştu.

Gelişim liglerinde mücadele edecek olan takımların çalışmalarından memnun olduğunu dile getiren Başkan Yardımcısı Erdey “Şu anda sadece U19 takımının maçlarının oynanacağı açıklandı. Bu takımımız en iyi şekilde liglere hazırlanıyor. Bu sezon buradan 5-6 futbolcumuzu profesyonel yaptık. İnşallah bu sayı artarak devam eder. Alt yapıda yetenekli çocuklarımız var. Amacımız onları A takımına çıkarmak. Diğer yaş grupları da ligler oynanacakmış gibi hazırlıklarını sürdürüyor. Amacımız yakın gelecekte Denizlispor’u alt yapıda öne çıkan kulüpler arasında görmek. Bunun mücadelesini veriyoruz”ifadelerini kullandı.


Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yukarıdaki güvenlik kodu okunmuyorsa tıklayın