İBRAHİM GÜLER,''DENİZLİSPOR'U MELEKLER KORUDU''

Koskoca Denizlispor kendi sahasında nasıl olur da bu kadar ezik oynar anlayamıyorum. Son dakikada attığımız gol ile aldığımız 3 puan kimseyi kandırmasın, Denizlispor takımı üst üstte 3 pas yapamıyor. Rakibine karşı oyun olarak hiç bir üstünlük kuramıyor.

Alınan galibiyetin üstüne felaket tellallığı yapmak ne kadar doğrudur bilmiyorum ama dost açı söyler. Bu takımda köklü değişiklikler yapılmazsa, kadroya iyi bir golcü ve takıma asker futbolcular dahil edilmezse 8 hafta sonra gelen galibiyete şampiyon olmuş gibi sevinir ve kendimizi avuturuz.

Adanaspor maçında gözle görünen tek şey ne Malikov'un iyi futbol ne de Şevki'nin sonradan oyuna girerek yaptığı katkıdır. Maçta gözle görünen tek şey; futbolcuların yüzlerinde ki pişmanlıktır. Pişmanlığın getirdiği hırs ve kazanmak zorunda olmanın verdiği istektir.

Neden Pişmanlık ?

Çünkü Yeşil siyahlı futbolcular uzun zamandan beri böyle bir yönetim görmedi. Yönetimin hiç bir borcu yok. Verilen her söz günü gününe yerine getiriliyor. Ve yönetim başarı bekliyor. Hafta içinde görüştüğüm bazı futbolcu arkadaşlar, yönetime karşı çok ''MAHCUBUZ'' dediler. İşte bu pişmanlık mahcubiyetten kaynaklanıyor.

Teknik analize gelecek olursak, takımın kadro secimi her zaman olduğu gibi yine yanlıştı.

Bülent Ertuğul'u çok seviyor olabiliriz. İkili ilişkilerimiz çok iyi olabilir. Takıma ağabeylik yapıyor olabilir. İlla ki oynatmak zorunda olabiliriz. Ama Denizlispor'un orta sahasını emanet etmek futbol katliamıdır.

Kaleci İsmail Şahmalı'nın maç eksiği var zamanla daha iyi olacaktır. Güven verilip, üzerinde durulmalı.

Yordanov oyunda kaldığı sürece takıma hiç bir katkıda bulunmadı. Bırakın bu yabancı oyuncu sevgisini Şevki'ye sınırsız özgürlük verin sahada o kalsın. Kötü oynasın ama sahada kalsın, inanın bana kazanan Denizlispor olacaktır.

Bu arada sitemize gelen bireysel mesajlarda; bana Denizlispor'un ne zaman şampiyon olacağını soruyorsunuz. Toplu bir cevap vereyim.

Denizlispor'umuz bugünü değil yarını da planladığı gün şampiyon olacaktır. Bu zihniyet ve elde ki mevcut kadro ile Denizlispor'un şampiyonlu hayaldir.

 

Saygılar...

İbrahim Güler...