ACIPAYAM ELLERİYLE MAÇI VERDİ

Uzun zamandan beri sahanın içine girip fotoğraf çekmiyordum. Acıpayam Belediyespor – Serinhisarspor maçında foto muhabirliği yaptım. Amatörün kokusunu çok özlemişim. Muhabirlik, futbolculuk yada başkanlık gibi değil ayrı bir heyecanı var. Her gecen gün artan içimizde ki bu amatör heyecanın hiç bitmemesi dileği ile şimdi maça gecelim…

TOPARLAYICI FATİH YİĞEN

Öncelikle Serinhisar takımı tecrübeli oyunculardan kurulu bir ekip, futbolcuların hepsini geçmiş yıllarda üst liglerde izledik. Ama bu takım kurulurken, bir şeyleri eksik oluşturulmuş. Takımda 10 numara yok. Fizik kalitesi üst seviyede görünüyor. İyi antrenman yaptıkları çok belli, ayrıca takımın içinde Fatih Yiğen diye bir faktör var. Fatih toparlayıcı özelliği, mücadeleci yapısı ile takım arkadaşlarının sürekli oyunun içinde kalmasını sağlıyor. Murat Candan, Abdullah, Kemal, Cüneyt, Ziya açıkçası Barış haricinde herkesin koşu kalitesi üst seviyede, Barış ayağına top geldiğinde oynamayı seviyor. Ve bileklerine çok hakim. İbrahim Aktürk aslında herşeyin farkında, hocanın saha kenarında ki stresini futbolcularının çok çabuk havaya girecekleri korkusuna bağlıyorum. Çünkü Hisar takımında öyle bir sıkıntı var. Yasin’in sonradan oyuna girip bencil tavırları, futbolcuların hocaları ve tribünle laubali konuşmaları dışarıdan herşeyi anlatıyor.  Ama bu sene Süper Amatör Ligde ki takımlar arasında çok fazla kopukluk var. Tavas, Serinhisar ve Acıpayam arasında ki maçlar zirveyi belirleyecektir. Haftaya Tavas – Acıpayam maçı olduğunu düşünürsek, Serinhisar ikisine göre bir adım önde görünüyor.

ACIPAYAM BELEDİYESPOR TECRÜBESİZLİĞİNİN KURBANI OLDU

Acıpayam Belediyespor’un en büyük şanssızlığı Alper Telli’nin sakatlığı olmuş. Böyle tansiyonu yüksek karşılaşmalarda tecrübeli oyuncuların sahada olması gerektiğine inanıyorum. Keza Acıpayam ekibinin sergilemeye çalıştığı futbolu çok beğendim. Karşılaşmada kırmızı kartlar çıkmasaydı, ev sahibi takım beraberliği yakalayabilir hatta maçı galip bile tamamlayabilirdi. Dedim ya futbolda tecrübe diye bir şey var. Acıpayam’ın kaptanı tribüne şu şişesi atarak, şampiyonluk yolunda takımına çok büyük yara verdi. Acıpayam bu maçı kazansaydı, kırmızı kartlar olmadan Tavas maçına gider.  Belki de ilk yarının sonunda, yüzde 60 şansını garantilemiş olurdu. Az öncede söylediğim gibi alt sırada ki takımlarla oynanan maçların zirvenin kaderini etkilemesi çok zor görünüyor. Bu arada Ousmane Acıpayam’a çok iyi gelmiş. Sürati, oyuncu eksiltmesi, topsuz koşularıyla süper amatörde çok iş yapar. Üst ligler için eksiklikleri var.

GÜZEL BAŞLADI KÖTÜ BİTTİ

Bu arada şu konuya değinmeden geçemeyeceğim.

Neden?

Yaa neden?

İki takım taraftarlarına da söylüyorum. Karşı tribüne cam soda şişesi atacak kadar gözünüzü kör eden nedir?

Arkadaşlar iki ilçemiz arasında 15 dakika mesafe var. Ne kadar güzel maç kardeşçe başladı. Ama sonrasında yapılanlar bütün güzelliklere gölge düşürdü. Stat dolmuş, maçı canlı televizyon veriyor. Şehrimizin ve ilçelerimizin tanıtımı için o kadar güzel olan atmosferi teşekkür ediyorum. El birliği ile bozdunuz…

DİSİPLİN KURULU DUY SESİMİ

Ayrıca ülkemizde görüntülerden ceza vermek diye bir şey var. Disiplin kurulunun futbol ile alakası olmayan üyeleri bakın açıklayayım: Beşiktaş sol beki Caner Erkin, hakeme küfür ettiğini televizyonlar tespit ediyor. Futbolcuya 5 maç ceza veriliyor. Geçtiğimiz hafta yayınladığımız görüntülerde Tavas taraftarları hakemin kafasına şu şişesi atıyor. Görüntülerde açık ve net olarak görünüyor. Hiçbir ceza vermiyorsunuz. Bahaneniz hakem raporunda geçmediği içinmiş. Bakın bu haftada iki takım taraftarları da hem küfür ettiler. Hem de sahaya bir sürü madde attılar. Hepsi de sayfamızda görünüyor. Lütfen takım ayırt etmeden herkese eşit mesafede yaklaşın ve futbolu çirkinleştirenler cezasız kalmasın.