İBRAHİM GÜLER DENİZLİSPOR'U DEĞERLENDİRDİ

Maçın ilk yarısında üzerinde ölü toprağı bulunan Denizlispor'umuz ikinci yarıda taraftarları ile bütünleşerek Erzurumspor'a sahayı resmen dar etti. 12. Adam görevini yerine getirdi. Fatih Tekke'nin mecburi oyuncu değişiklikleri takımı ateşledi.  Aslında 3 puanı şöyle tarif edebiliriz. Berkan Avşarlı fitili yaktı. Mehmet Akyüz ateşledi. Horoz lige tutundu.

İşte benim gözümden maçın değerlendirmesi:

TEKMEYE KAFA SOKAN ADAM BERKAN AVŞARLI

Öncelikle Atakan konusuna değinerek başlamak istiyorum. Yönetim izlediği yanlış politika ile bu olayı resmen eline yüzüne bulaştırdı. Bu oyuncunun sözleşmesinin biteceği sezon başında belli değil mi? Neden sezon başında masaya oturulmadı? Diyelim ki unutuldu? ihtiyaç olunduğu zamanda neden kadro dışı bırakıldı? Neyse bu konuyu daha sonra enine boyuna değerlendireceğim. Erzurum maçının kadrosuna gelecek olursak. Fatih hocanın bence İsmail ile başlamaması gerekiyordu. İsmail'in oyuna sonradan girerek daha fazla katkı sağlayacağını düşünüyorum.  Aissati ilk yarıda ön libero gibi oynadı. Yeteneğini kullanamadı. Böyle top ayağına yakışan oyuncuların hücum hattında oynaması taraftarıyım. Zaten attığımız ikinci golde yaptıkları bunu resmen kanıtladı. Formsuz olan Ziya ve İsmail'in sakatlanması Denizlispor'umuzun lehine oldu. Özelikle Berkan resmen takımı ateşledi. Berkan için yanlış pas attı. Gol kaçırdı diyebilirsiniz ama hiç bir zaman tekmeye kafa sokmadı diyemezsiniz. Kalbi ile oynayan Berkan Avşarlı’yı gönülden tebrik ediyorum. Aldığı para anasının ak sütü gibi helal olsun.

KEREM CAN TAM ZAMANINDA ÇIKTI

İlk yarıda ki futbolu izleyen birisi bu takım bitmiş derdi. Ama devre arasında Fatih Tekke futbolculara ne dediyse çok farklı bir Denizlispor sahaya çıktı. Sahanın her yerinde maçı isteyen, taraftarları ile bütünleşen, rakibin azına basan ve en önemlisi de gol atmak için her yolu deneyen Horozlar geldi. Tam böyle gaza gelmiş pozisyonlara giriyorken, takımın el fireni Kerem Can'ın sakatlanması da isabet oldu. Sürekli kademe hatası yapan ve yavaş oynayan Kerem'in yerine Veli'nin girmesi süper oldu. Veli Orta sahayı toparladı. Tecrübesi ile topun bizde kalmasını sağladı. Ayrıca Kerem çıktıktan sonra sol kanada geçen Cihan, alanını çok iyi kapattı. Kademe hatası yapmadı ve topu olumlu kullandığı için takıma büyük katkı sağladı. 

MAÇIN KAHRAMANI MEHMET AKYÜZ

Yılların tecrübesi Mehmet Akyüz, Adana deplasmanında oyundan çıkaran hocasına resmen attığı iki füzeyle cevap verdi. Ben bu takımın golcüsüyüm dedi. Sağa sola deplase olan, sürekli oyunun içinde kalan Akyüz, ikinci yarıda golü çok aradı. Horozların iki golünü atan Mehmet, bence günün kahramanı oldu. Devre arasında takıma katılarak taraftarlarla bu kadar kısa sürede gönül bağı kuran Mehmet'i kutluyorum. İnşallah bu hırsı ve enerjisi sezon sonuna kadar tükenmez.

TEŞEKKÜRLER OSMAN ZOLAN

Samsun'un puan kaybettiği haftada alınan bu galibiyetin 3 puandan fazlası olduğunu düşünüyorum. Hep diyorum ya gün birlik olma günüdür diye, işte Denizlispor taraftarları bunu tüm Türkiye'ye gösterdi. Ayrıca bu zor günlerimizde takımımıza prim desteği ile ekstra motive sağlayan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Osman Zolan'a teşekkür ediyorum.

Sevgi ve Saygılarımla İbrahim Güler…