KIZILCABÖLÜKSPOR’UMUZUN ŞANSI YAVER GİTTİ

Kızılcabölükspor’umuzu bu sezon ilk defa izleme şansım oldu. Ayağım da uğurlu geldi. İçeride ki ilk galibiyetimizi aldık. Maçın başında hakemin yanlış kararları oyunun seyrini etkiledi. Rakip takımın forvetinin atılması bizim işimize geldi. Adamların oyun sistemi resmen çöktü. Kontra ataklarla çok pozisyon bulduk. Daha ilk yarıda maçı 3-4 yapabilirdik. Son dakikalarda skoru koruma psikoloji ile geriye yaslanmamız çok pozisyon vermemize sebep oldu. Kalecimiz Bahadır’ın kurtardığı penaltı. Oyunun bizim adımıza dönüm noktası oldu. Kendi sahamızda lidere karşı alınan galibiyet ligde üst sıralara tırmanmak adına çok önemliydi. Terinin son damlasına kadar mücadele eden futbolcu kardeşlerimizi canı gönülden kutluyorum. (Ethem hariç) Tebrikler Kızılcabölükspor…


Serkan Görgeç’in efendi kişiliği ve her gecen sezon kendini geliştirmesi ile Denizli’de inanılmaz bir kitlesi oluştu. Taraflı tarafsız herkes onun gelecekte Denizlispor’un başında olması için Kızılcabölükspor’da yakalayacağı başarıyı dört gözle çekiyor. Bu sezon maddi imkansızlıklarında etkisi ile takım çok genç olmuş. Bence kadroya 3-4 tane tecrübeli oyuncu monte edilmeliydi. Takımda yetenekli ve gelecek vaad eden futbolcu sayısı çok fazla ama çok tecrübesizler. Çok basit pozisyon verip, yakaladığımız pozisyonlarıda tercih hatalarından dolayı basitçe harcıyoruz. Bu şekilde çok kolay maç kaybederiz. Devre arasında takımın omurgasına takviye şart…

HELVACI FARKI
Denizli’nin en fazla milli formayı giyen oyuncusu Ali Helvacı yine kılasını konuşturdu. Sahada ne yapacağını bilerek oynuyor. Gücünün yettiğinde her yerde bulunmaya çalışıyor. Attığı gol ve sergilediği performans eski günlerini hatırlattı.

BAHADIR MAÇIN ÇEVRİLMESİNE İZİN VERMEDİ
Penaltı pozisyonunda kalecinin altı pasın içinde ki adamı karşılaşmaması hataydı. Penaltıyı kurtararak hatasını telefi ettirdi. Maçın genelinde Bahadır’ın yan toplarda ki hakimiyeti ve oyunu doğru zamanlarda soğutması takımımıza büyük katkı sağladı. Tebrikler.

ERTUĞRUL İKİ KİŞİLİK OYNADI
Oyuna sonradan giren stoper Hasan’ın muhteşem performansı gönülden mücadele etmesini çok beğendim. Yaptığı bir kaç pozisyon hatası dışında kusursuz oynadı diyebilirim. Daha çok forma şansı buldukça tecrübe kazanacağını düşünüyorum. Kaptan Taygun sahanın her yerindeydi. Basmadık yer bırakmadı. Topla fazla oynayıp ekstra yapmadıkça muhteşem işler yapıyor. Tam bir 6 numara tekmeye kafa sokan cinsten bir oyuncu, bence Kızılcabölükspor için büyük önem taşıyor. Sol tarafta Selçuk çok mücadele etti. Orta sahada Abdullah maçın göze batanlarındandı. Uzun boyu ile çıktığı her kafa topunda rakibini zorlaması, her pozisyonda defansa kadar gelip arkadaşlarına yardım etmesi ile Ertuğrul tam puan aldı. Attığı gol, maç boyunca sergilediği hırsı futbolu ve terinin son dakikasına kadar mücadelesi ile resmen iki kişilik oynadı. Tebrikler.

BAY TRİP ETHEM
2 Sene önceydi Denizli Atatürk Stadı’nda Kızılcaböllükspor’un bir maçını izlerken forvet Ethem’i ilk kez orada gördüm. O gün bu çocuğun Kasımpaşa’dan bonservisini Denizlispor hemen almalı demiştim. Her kafa topuna çıkan, adam eksilten, şut atan, stoperleri sırtında taşıyan, arkadaşlarına duvar olan, fuleli koşuları ile rakibin savunmasını alt üst eden Ethem gitmiş yerine gribal enfeksiyon gelmiş. 2 Sezonda nasıl bir futbolcu bu kadar gerileyebilirki?

Maçtan çıkarken oyuna giren arkadaşının yüzüne bakmak, kulübede durup 9 kişi kalan arkadaşlarına destek olmak yerine direk soyunma odasına gider. Sahada kaldığı 80 dakika boyunca 2 tane dripling dışında hiç bir şey yapmaz. Tekmeye kafa sokan arkadaşlarını bir kişi eksik bırakarak ihanet eder. Bugün sahada yapmadıklarını anlatmakla bitiremeyiz. Aslında maç 2-0 olduktan sonra rakip defansın arkasında o kadar çok boşluk oldu. Ne top saklayıp arkadaşlarını rahatlattı. Ne de yakaladığı pozisyonu gole çevirebildi. Ancak sahada kasıntı kasıntı dolaştı. Gençliğine, yeteneğine ihanet ediyor. Bu kafayla giderse 2 seneye BAL’a döner. İnşallah bir an önce toparlanır. Hem Kızılcabölükspor hem Türk futbolu iyi bir golcüyü kaybeder.