"HOROZ FUTBOLUN 90 DAKİKA OLDUĞUNU UNUTTU"

Denizlispor ilk 20-25 dakikasını baskılı ve istekli oynadığı karşılaşmada futbolun 90 dakika olduğunu unuttu ve Adana Demirspor karşısında 3-1’lik mağlubiyetle eve döndü.


*

“DENİZLİSPOR İLK 20-25 DAKİKA MÜTHİŞ BASKI KURDU”
Denizlispor maça müthiş başladı. Önde baskıyı yaptı ve Mehmet Akyüz’ün golcülüğünü gösterdiği golle 1-0 öne geçti. Fakat Denizlispor’un bu önde baskısı 20-25 sürdü. 20-25 dakika sonunda futbolcuların yorgunluğu o kadar belliydi ki…
İlk yarının son 20 dakikasında ise yeşil-siyahlı futbolcular birinci ve ikinci bölgede yapılmaması gereken top kayıplarını ve faulleri yaparak ve Adana Demirspor’un Denizlispor kalesinde tehlikeli anlar yaşatmasına neden oldu.
26. dakikada Adana Demirspor en az Mehmet Akyüz’ün golü kadar güzel ve benzer bir gol atarak skoru eşitledi. Bu dakikadan sonra Adana Demirspor daha çok yüklenmeye başladı.
İlk yarı 25 dakika Denizlispor’un, 20 dakika da Adana Demirspor’un etkili oyunuyla 1-1’lik eşitlikle sona erdi.

*

“İKİNCİ YARIDA ADANA DEMİRSPOR ÇOK DAHA İYİYDİ”
Mücadelenin ikinci yarısına Adana Demirspor çok hızlı ve istekli başladı. Nitekim 48. dakikada da golü bularak 2-1 öne geçti.
İkinci yarı Adana Demirspor’un etkili oyunu, Denizlispor’un ise vasat futbolu sayesinde karşılaşma Adana Demirspor’un 3-1’lik galibiyetiyle sona erdi.

*

“DENİZLİSPOR’UN YEDİĞİ 3. GOL TAM BİR FİYASKOYDU”
Denizlispor’un yediği üçüncü gol tamamen fiyaskoydu. Çok basit bir kuraldır, savunma yaparken rakip futbolcuların her zaman kalenin uzağında tutmanız, kaleden daha uzak bölgeye yönlendirmeniz gerekir. Sağolsun bizim futbolcularımız üçüncü golde rakibin bizim kalemize yaklaşması için elinden geleni yaptı.


*

“FATİH TEKKE YANLIŞ YAPTI AMA HAKEM ONDAN DAHA ÇOK YANLIŞTI”
Fatih Tekke hakeme yaptığı itirazların ardından ilk yarının sonlarında hakem tarafından tribüne gönderildi. Fatih Tekke’nin yaptığı şeyi doğru bulmuyorum tabi ki…
Benim burada sorgulamak istediğim şey Fatih Tekke’nin davranışından çok hakemin davranışı.
Arkadaşlar ‘hakemlik’ değil ‘hakimlik’ peşinde olduğunuz sürece ne kendinizi ne de mesleğinizi hiçbir yere taşıyamayacaksınız!
Öncelikle kendinizin bir ‘insan’ olduğunu hatırlamanız, daha sonra da karşınızdaki kişinin de bir ‘insan’ olduğunun farkına varmanız gerekiyor.
Hakemin Fatih hocaya ‘el hareketi yapma’ dediği anı gördünüz mü? Bulabilirseniz bir kez daha izleyin. ‘El hareketi yapma’ cümlesini el hareketi yaparak birisine söylerseniz onunla iletişim kurma peşinde değil, karşınızdaki kişiyi tahrik etme peşindesinizdir. Maçın hakemi de tam olarak bunu yaptı. Hocayı tribüne gönderirken de sanki şahsi bir problemi varmış gibi 3-4 kez üst üste “Hadi çık” dedi.
Ülkemizde profesyonel hakemliğin uygulandığı bu dönemde hakemlere bu davranış eğitiminin daha sıkı bir şekilde verilmesi gerektiğini düşünüyorum.


*

“MAÇIN KIRILMA ANI MEHMET AKYÜZ’ÜN OYUNDAN ÇIKMASIYDI”
Bize gol lazımken 22 kişilik kadrodaki tek santraforu oyundan çıkaran Fatih Tekke’yi tebrik ediyorum!
Denizlispor, Mehmet Akyüz çıktıktan sonra gol pozisyonuna girebilecek ataklar geliştirecekti ama ceza sahasının içinde kimse olmadığı için etkili ataklar geliştiremedi.
Bence maçın kırılma anı Mehmet Akyüz’ün oyundan çıkmasıydı.

*

“DENİZLİSPORLU FUTBOLCULAR HAKEME REAKSİYON GÖSTEREMEDİ”
Rakip özellikle ikinci yarıda yerden kalkmadı ve Denizlisporlu futbolcular hiçbir tepki vermedi. Hakem Adana Demirsporlu futbolcuların, yedek kulübenin ve taraftarın etkisinde kaldı.

*

“ATAKAN’IN HOCASININ NİYETİNE KARŞILIK VERMESİ GEREKİYOR”
Fatih Hoca Atakan’da ısrar ediyor. Ben de hocayı takdir ediyorum. Genç futbolcuyu kazanmak istiyor. Ama Atakan’ın da hocasının bu tutumuna karşılık vermesi gerekiyor.

*

“İSMAİL HAKTAN GİZLİ KAPTAN GİBİ”
İsmail Haktan geminin dümeninde gibi. Takımı ateşlemeye çalışıyor, arkadaşlarına örnek olacak şekilde mücadele ediyor. Gizli kaptan gibi. Ama bugün birçok arkadaşı İsmail Haktan kadar mücadele etmedi.

*

“KEREMCAN’IN TERBİYESİZLİĞİ”
Keremcan’ın maçın son bölümünde yaptığı terbiyesizliğe ise değinmeden geçemeyeceğim. Keremcan efendi sanki maç boyunca mükemmel işler yapmış, takıma büyük katkılar sağlamış gibi hata yapan 19 yaşındaki Atakan’a 30 metreden küfür ediyor. Bu terbiyesizlik değilse ancak terbiyesizliğin daniskasıdır.

*

Bu arada ben Canberk’i bugün oynadığı futbolu halı sahaya bile çağırmam. Nasıl Denizlispor’un sağ bekinde oynuyor anlayabilmiş değilim!

Saygılarımla
Osman Özad..