TUFAN GÜLER GÖREVİ BIRAKTIĞINI AÇIKLADI

Denizli Futbolunun emektar isimlerinden Yeşilköyspor’un genel kaptanı Tufan Guler sosyal medya hesabından görevini bıraktığını açıkladı.

 

Tufan Guler’in yaptığı paylaşım şu şekilde:

“Yeşilköyspor Kulübünde 2013 yılından beri sürdürdüğüm yöneticilik(genel kaptanlık) görevime veda etme zamanı…
Bu süreçte başta başkanım Ekrem Civan’a ve çalıştığım tüm yönetici arkadaşlarıma, Kulüp müdürü Ömer Kaynarca’ya, Kulübün babası Hasan Hüseyin Sözüdoğru’ya, tüm hocalarıma ve personele, küçüğünden büyüğüne sporcu kardeşlerime ve ailelerine, Federasyon Başkanı Feyyaz Çeşen ve ekibine, Basın Mensuplarına, Hakem arkadaşlara, saha görevlisi arkadaşlarıma, rakip olarak karşılaştığım rakip takım Başkan/Yönetici , Hoca ve sporcu kardeşlerime göstermiş oldukları SABIR ve SAYGIDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİM.
VARSA BİR KUSURUMUZ AFFOLA…”

Denizli futbol camiasının saygısını ve sevgisini bu kadar kazanmış bu insan futbola neden ve nasıl küstürüldü? Tufan Guler’in görevi bırakmasından önce bunları konuşmak gerekiyor. Tufan Guler gibi daha kaç tane insan gelebilir ki Denizli futboluna katkıda bulunacak? Ve kaç tane daha adam küstürülecek futbola? veya küstürüldü? Yeşilköyspor için Tufan Guler’in yaptıklarını az çok hepimiz biliyoruz. Genç futbolcu adaylarına kendi cebinden paralar harcadı ve kaynak yarattı. Denizli futboluna hizmet verdi ama gene olmadı. Peki neden olmadı? Çünkü Belediyelerle yarışmaya çalışan bir Yeşilköyspor’un genel kaptanlığını yapıyordu. Belediyenin takımları ve başlarında bulunan futbolla alakasız insanlar devletin paralarını hiç acımadan harcarken, bu insanlar sağdan soldan takıma destek bulabilmek için yanlış anlaşılmasın ama dilencilik yapıyor. Bu zihniyetle zor arkadaşım. Bu sorun sadece Denizli’nin sorunu değil Türkiye’nin sorunudur. Futbolla uzaktan yakından alakası olmayan insanların trilyonlar harcayıp başarısız olduğu yerde bu insanları yedirtmemek lazım.

Saygılarımla Eren Erdoğan…