"SARAYKÖY YORULDU, KALE İSTEDİ"

Kale Belediyespor takımı genç ve dinamik bir takım. Gökhan hocanın takıma aşıladığı bir futbol mantalitesi var ve çok mecbur kalmadıkları sürece topu kesinlikle havadan oynamıyorlar. Kale için ortada Lütfi’nin topla buluşması çok önemli. Lütfi ortada takımı çok güzel yönlendiriyor, çok iyi top saklıyor ve çok sakin oynuyor. Sarayköy takımı ilk yarıda bunun bilincinde olarak hareket etti. Ön tarafta Kale’ye kontrollü bir baskı uyguladı ve orta alanda Lütfi’nin top almasını engelledi. Mustafa Ali Gözlükaya’nın bu maça takımını çok iyi hazırladığını ve Kale’nin analizini çok iyi yaptığını düşünüyorum. Bunu Sarayköy’ün ilk yarıda ortaya koyduğu futbolla gördük. Ancak Sarayköy ekibi, rakibinin oyununu bozmak isterken kendi oyunundan ödün verdi. Bu durumda, Sarayköy’ün kendi oyununu oynayamayan Kale Belediyespor’a gol atmasına engel oldu diyebiliriz.

“SARAYKÖY YORULDU, KALE İSTEDİ”

Sarayköy 1926 ilk yarıda ön bölgede çok koştu, çok mücadele etti. İkinci yarı başladığında Kale Belediyespor kendi oyununu oynayacağının sinyallerini verdi ve öylede oldu. Buna ‘Kale’nin istekli görüntüsü’ de diyebiliriz, ‘Sarayköy 1926’nın hücum oyuncuları çok yoruldu’ da diyebiliriz.

“ŞAŞIRTICI”

Maçın son bölümlerine doğru Kale Belediyespor 3 tane forvetle oynuyordu sahada. Deplasmanda oynayan Kale Belediyespor bu riski alırken Sarayköy 1926’nın bu riski almaması şaşırtıcı geldi bana. Çünkü Sarayköy’ün Kale’ye nazaran kaybedeceği bir şey yoktu.

“GÖKHAN TOPLA BULUŞAMADI, DOĞUKAN’LA SERKAN HARİKAYDI”

Gökhan topu yerden aldığı zaman dikine çok güzel gidiyor ve çok kolay adam eksiltiyor. Hava toplarında da oldukça etkili. Sarayköy Gökhan’ı daha çok topla buluşturmanın bir yolunu bulabilseydi, bu maçtan istediğini alabilirdi. Kale’de Serkan ve Doğukan müthiş işler yaptılar. Serkan kanatta hem ofansif hem defansif anlamda takıma büyük katkı sağladı. Koşu kalitesi ve mücadelesi üst düzeyde ancak teknik olarak biraz zayıf kalıyor. Tekniğini geliştirdiği zaman üst liglerde rahatlıkla oynayabileceğini düşünüyorum. Doğukan ise sahanın her yerinde. İleride, geride, kanatta ortada sahanın neresine baksanız Doğukan'ı görebilirsiniz. Bu iki futbolcuyu gerçekten taktir etmek gerekiyor. Yaşları çok genç ve gerçekten maçın 90.dakikasında bile yüzde yüzle baskı yapabiliyorlar.

“SÜRPRİZ OLABİLİR”

Bal ligindeki takımlarımıza kısa bir değerlendirme yapacak olursak herkesin düşecek gözüyle baktığı Sarayköy bu futbolla bir sürpriz yapıp kötü giden Çal’ın önüne geçebilir ve Çal’ı ligin dışına itebilir. Kale Belediyespor ise bu ligi şampiyon olarak bitirirse kimse şaşırmasın.

“CEZASIZ KALMAYACAKLARDIR”

Sarayköy ilçesi, futbol kültürünün en fazla olduğu ilçelerimizden bir tanesi ve izleyiciler futbolun nasıl oynandığını biliyorlar. Maçın içinde ve sonunda yaşanan olaylar futbol sahalarında görmek istemediğimiz olaylar. Maçın ardından Sarayköy taraftarının çıkardığı olaylar emniyet güçlerince yatıştırıldı. Bu taşkınlığı yapanların gerekli cezaları alacaklarını umuyorum.

“BİR TANE DAHA TAKIM ÇIKARTMALIYIZ”

Büyük emekler harcanarak çıkarılan, çıkarlar için düşürülen Denizli Belediyespor’un yerini doldurmamız gerekiyor. Bu sezon BAL liginin şampiyonu inşallah Denizli’den çıkar. Şuanda buna en yakın takımımız Kale Belediyespor olarak gözüküyor ama bu Çal veya Sarayköy’de olabilir. Önemli olan Denizli’den bir takımın çıkması ve Denizli’nin kazanması. Denizli Belediyespor’un yerini tekrar doldurmalıyız.

 

Saygılarımla Eren Erdoğan