"ATAMAYANA ATARLAR"

Maç başladığında her şey istediğimiz gibi gidiyordu aslında. Taraftar maça büyük bir ilgi göstermişti. Denizlispor’da taraftarının desteği ile çok güzel bir futbol koyuyordu ortaya. Manisaspor 9.dakikada golü buldu ama gerçekten hiç korkmadım. Gol atacağımız çok belliydi çünkü ve öylede oldu. Kappel güzel futbolunu bir de golle süsledi. Ziya’nın müthiş şutuyla öne de geçtik ama o kadar çok pozisyon harcadık ki…

Barış etkisiz bir futbol ortaya koydu. Bir değişiklik yapılabilirdi ama Atakan-Barış değişikliği ne kadar doğru bir değişikliktir tartışılabilir. Atakan oyuna girdiğinde Kappel orta alana biraz daha yakın oynamaya başladı ancak o bölgede çok da etkili olamadı. Atakan, hızlı ve çabuk bir oyuncu. Fatih hoca onun hızını, yorulmuş Manisa savunmasına karşı kullanmak istedi diye düşünüyorum ancak Atakan genç bir oyuncu ve heyecanına yenik düştü. Atakan’ın ayağından yakaladığımız pozisyonları İsmail Haktan ile yakalamış olsaydık bugün 3 farklı bir galibiyetle ayrılabilirdik belki sahadan. Futbolda bir deyim vardır. ‘atamayana atarlar’. Bugün bu deyimin ne kadar doğru bir deyim olduğunu görmüş olduk. 3-4 tane net gol pozisyonunu cömertçe harcadık. Manisaspor’da son saniyede cezayı kesti.

Alt sıralardaki rakiplerimizin de puan kaybı yaşadığı bu haftayı 3 puanla kapatmak mükemmel olabilirdi ama 1 puanda kötü değil. 4 maçta 3 galibiyet 1 beraberlik elde ettik. Takım güzel futbol ortaya koyduğu zaman bugünde görüldüğü gibi Denizli taraftarı takımını yalnız bırakmıyor. Alt sıralardan kurtulmamız yakındır.

Saygılarımla Eren Erdoğan…