BİR TANE DENİZLİSPOR VAR O DA DÜŞMEZ

Denizlispor’umuz maça çok istekli ve coşkulu başladı desek yanılmış olmayız herhalde. İlk yarım saatlik süreçte ayağa pas yapmaya çalışan, arka tarafta topu kazandığı zaman uzun toplarla hızlı ve etkili çıkan bir Denizlispor izledik. Duran toptan golü de bulduk. Hemen ardından da attığımız golün bir kopyasını kalemizde gördük.

Maçın iki tane kırılma anı olduğunu düşünüyorum. Maçın 45+2. Dakikasında Aissati’nin kaleciyi çalımlayıp Sezer’e takıldığı pozisyon ve Mehmet Akyüz’ün oyundan alınması. Aissati’nin pozisyonu gol olsa, ikinci yarıya önde girsek, maçın seyri değişebilirdi. Bir de 2-1 yenik durumdayken Mehmet Akyüz’ün oyundan çıkması nasıl bir mantıktır gerçekten anlam veremedim. Mehmet Akyüz’ü çıkarıp farklı bir strateji deneyebilir Fatih hoca. Hepimiz buna saygı duyarız ancak peki bu strateji doğru ilerlemezse… Mehmet Akyüz’ün yerine oynatabileceğimiz bir tane adam yok kulübede. O zaman ne yapacağız hocam? Görüldüğü gibi bir şey yapamadık. Mehmet Akyüz oyundan alındıktan sonra 3. Bölgede top tutmakta ve uzun topları indirmekte zorlandık. Hatta hiç başaramadık. Her zaman bir B planı olması gerekiyor.

Maçın geneline bakacak olursak 3-1’ i hak edecek bir futbol oynamadık ama savunmadaki kademe hataları skor tablosunu bu hale getirdi. 6 puanlık bir maçtı. Mutlak kazanmamız gereken bir maçtı ama olmadı. Önümüzde 8 tane final maçımız var. Basamak olarak bizim üstümüzde bulunan Adana Demir, Eskişehir ve Samsun’dan daha fazla puan toplayacağımıza inanıyorum. Fatih Hoca bizim umutlarımızı yeşertti. Bir tane Denizlispor var, o da düşmez!