EREN ERDOĞAN, "EKSİLER ARTILAR"

Öncelikle Süper Amatör Lig’i namağlup bitiren ve Play-out mücadelesinde sözde trilyonluk takım Çal Belediyespor’u sahadan silen Tavas Birlikspor’u tebrik ederim. Bölgesel Amatör Lig’de doğru harcamalarla ve doğru işler yaparak başarı yakalamalarını temenni ederim.

“5 LİRA ETMEYECEK ADAMA 10 LİRA VERİRSEN…”

Aslında Bölgesel Amatör Lig’e çıkacak olan takım hakem düdüğü çalmadan önce belli etmişti kendini. Çal Belediyespor’lu futbolculara bakıyorsun o kadar rahatlar ki… Konsantre sıfır, sürekli yakınlarıyla muhabbet ediyorlar. Suç futbolcularda mı dersiniz yoksa futbolcuları bu şekilde davranmak zorunda bırakan yönetimde mi? 5 lira etmeyecek adama 10 lira veriyorsun. Tabii onu da sözde veriyorsun. Sonra da futbolcular beni ligde tutacak diye bakıyorsun. Futbolcuların umurunda değildi ki zaten. Sezon bitmiş, futbolcular doğru dürüst paralarını alamamış, yeni sezonda başka takımlarla anlaşacaklar. Çal Belediyespor’un kara kaşı, kara gözü için çıkıp futbol mu oynayacaklar? Biraz da gerçekçi olmak lazım diye düşünüyorum.

“TAVAS SONUNA KADAR HAK ETTİ”

Tavas Birlikspor maça müthiş motive olmuş. Bugün takımdaki her futbolcu elinden gelenin bir fazlasını yaptı. Çünkü Bölgesel Amatör Lig’i onlar istediler. Kaleci Ali’den en uçtaki Yasin’e kadar hepsi inanarak, yüreğini ortaya koyarak oynadı ve bugün Bölgesel Amatör Lig’e yükselmeyi hepsi fazlasıyla hak etti.

SEVİL’E AYRI BİR PARANTEZ AÇMAK GEREKİYOR”

Mehmet Ali Sevil’e ayrı bir parantez açmak gerekiyor. 3 sezonda Bölgesel Amatör Lig’e 3 tane takım çıkartmak amatör düzeyde büyük bir başarıdır ve her baba yiğidin harcı değildir. Takımı o kadar iyi hazırlamış, o kadar iyi motive etmiş ki futbolcular bugün çıkıp çatır çatır futbolunu oynadılar.

“UMARIM TAVAS AYNI HATALARI YAPMAZ”

Umarım Tavas Birlikspor bugün elediği Çal Belediyespor’un bu sezon yaptığı hataları tekrar etmez. Bölgesel Amatör Lig’de ilimizi en iyi şekilde temsil eder. Bu ligde mücadele edilebilmesi için tesisleşmenin şart olduğunu tekrar hatırlatmakta fayda var. Futbolculara harcanan paranın yarısının tesisleşmek için harcanması durumunda manzara çok daha iç açıcı olacaktır.

 

Saygılarımla Eren Erdoğan…