EREN ERDOĞAN DENİZLİSPOR-AFJET AFYONSPOR MAÇINI DEĞERLENDİRDİ

Spor Toto 1.Lig’deki temsilcimiz Denizlispor, bugün oynanan Afjet Afyonspor karşısında kritik ve hak ettiği bir galibiyet aldı.

 

Ligin flaş takımlarından Afyonspor’a, oynadığı futbolla sahayı dar eden Denizlispor, bugün taraftarıyla bir bütün olduğu zaman neler yapabileceğini herkese gösterdi. Takım içinde sezon içinde bazı krizler olur ve olacaktır. Denizlispor, Osman Özköylü yönetiminde yaşadığı ‘karga’ krizinin bedelini 6 puanla ödedi ve bu krizin etkileri bugün son yarım saatlik süreçte kendini epeyce belli etti.

 

“KONDİSYON ANLAMINDA KÖTÜYÜZ”

Bugün oynanan karşılaşmada Denizlisporlu futbolcular son yarım saatlik süreçte tam anlamıyla döküldüler diyebiliriz. Bunda 3-0’lık skorun verdiği rahatlıkta olabilir, son dönemde yaşanan krizde futbolcuların boş vermişliğinin de etkisi olabilir. Lig uzun bir maraton ve Denizlisporumuz yıllardır hedeflediği Süper Lig’e ilk kez bu kadar yakın. Yücel İldiz’in yapacağı dokunuşlar takımı daha ileri taşıyacaktır. İnşallah takımın ikinci yarıda ki düşüşü skorun verdiği rahatlıktandır… Aksi takdirde bunun bedelini sonraki haftalarda ağır ödeyebiliriz.

 

“İLDİZ DOĞRU KADROYU BULDU”

Bugün Denizlispor orta sahası harika işlerin altına imza attı. Aissati, kanat değil, orta saha oyuncusuyum dercesine oynarken, Burak Çalık çok iyi bir performans göstermese de, geçer not aldı. Orta sahada Recep, Aissati ikilisinin oynamasının defansif anlamda bir handikap olduğunu düşünsek de bu tip maçlarda bu ikilinin yan yana oynamasında fayda olduğunu gördük. Ofansif bir futbol anlayışını benimsemiş olan Denizlispor’da özellikle iç saha maçlarında bu ikilinin yan yana oynaması, ilerdeki Mehmet Akyüz’ü rahatlatıyor ve daha fazla pozisyona girmesini sağlıyor. Mehmet Akyüz, bu ikilinin güzel futboluna bugün attığı 2 güzel golle cevap verdi dersek yanılmış olmayız.

 

 “YÖNETİME BÜYÜK İŞ DÜŞÜYOR”

Geride bıraktığımız 9 haftalık süreçte Denizlispor’da büyük sıkıntılar yaşandı. Yönetim ödemeleri taahhüt ettiği günde ödeyemedi, protokolden beklenen destek gelmedi, kongreye gidildi, yönetim değişti, hoca gönderildi, futbolcular antrenmana çıkmadı… Öyle gözüküyor ki protokolden bir destek gelecek ancak bu destek istenilen seviyede olmayacak. Sezon boyunca buradan gelecek desteğe güvenerek hareket edilirse daha büyük sıkıntılar kapımızı çalabilir. Yönetim kendi içinde bir çözüm bulup, takımı maddi anlamda rahat ettirirse, Süper Lig hayal olmaz. Devre arası yapılacak olan birkaç takviyeyle Denizlispor hedefine ulaşabilir.

 

Saygılarımla Eren Erdoğan