KAÇAN 2 PUAN...

Denizlispor son yılların belki de en kalabalık taraftarına oynadı bu maçta. 5 bine yakın ateşli bir taraftar grubu maçın ilk dakikasından son dakikasına kadar Horozları destekledi. Açıkçası Denizlisporlu futbolcular da bu desteğe kayıtsız değildi. Golü yediğimiz anda bile daha fazla gol atacağımızı düşündük hep. Öyle de oldu zaten. Her şey çok da güzel gidiyordu.

Maçın kırılma noktası Atakan’ın oyuna girişiydi. Fatih Tekke onun hızından faydalanmak istedi. Belki de genç bir oyuncu kazanmak istedi. Atakan çok müsait olduğu 3 pozisyonda yaptığı kritik hatalarla adeta saç baş yoldurttu. Fatih Tekke o kadar sinirlendi ki elinde ne varsa yere fırlattı.

Tek suçu Atakan’a atacak değiliz. Gol pozisyonu rekoru kırılan maçta tecrübeli futbolcular 3.golü bulmalıydı. Olmadı. Son dakikada ise belki de bir daha hiçbir zaman olmayacak bir şey oldu. Maçın son atağı olduğunu bilen rakip takımın kalecisi geldi ve golünü attı. Gol olduğu anda stat adeta yıkıldı. Binlerce taraftar olduğu yerde kalakaldı. Futbolcular kaçan galibiyetin ne kadar önemli olduğunu bildikleri için büyük üzüntü yaşadı.

Bu maçtan çıkarmamız gereken ders şudur ki asla ve asla futbol şaka kaldırmıyor. Son dakikalarda hem futbolcular hem taraftar maçtan kopmuştu. Taraftar Manisa kümeye diyerek dalgasını geçerken, futbolculara da rehavet çökmüştü. Bedelini ağır ödedik. Kaçan 2 puanı aramamak için Adana Demirspor maçından mutlaka puan ya da puanlarla dönmeliyiz.