BÜYÜ BOZULDU!

Haftalardır düşme potasında olan Denizlispor, Adana Demirspor’u yenerek bu potadan çıkabilme umuduyla maça çıktı. Maç güzel başladı hatta güzel de devam etti. Takım olarak istatistiklere bakarsak daha çok şut attığımız daha çok topla oynadığımız belli oluyor. Futbol adına pozitif olan ne varsa sahada yansıtmaya çalıştık. Takımın başında çıktığı 4 maçta 10 puan alan Fatih Tekke’nin ilk mağlubiyeti oldu ve FATİH SULTAN TEKKE büyüsü bozuldu!

Defans hataları maalesef bizi yenilgiye götürdü. İlk golde 3 oyuncunun arasından yükselen oyuncu golü atarken, 2.golde arkaya sarkan oyuncuyu kovalayan yoktu nerdeyse. Bu basit hatalarla geriye düştükten sonra Türk futbolunun o çirkin yüzü bir kez daha ortaya çıktı. 65.dakikadan itibaren Adana Demirspor’un hemen hemen tüm futbolcuları yerden kalmak nedir bilmedi. Bir kaleci yattı yerde, bir defans yatta. Bunlar yetmedi yedek kulübesinde Galatasaray’dan futbolsuzluktan kovulan Aydın kavga çıkardı. Maksat zaman geçsin, galip gelelim. Gerisi hiç ama hiç önemli değil!

İğneyi Adana Demirspor’a batırdık, çuvaldızı da kendimizi batıralım. Geldiğinde 3 maçta 9 puan alan ve adı Fatih Sultan Tekke’ye çıkan hocamıza birkaç sözüm var. Hocam ne olursa olsun sizin sahada olmanız gerekiyor. Çok da önemli olmayan bir pozisyon için atılmaya değer miydi? Eğer sakat değilse tek gol silahımız Mehmet Akyüz’ü oyundan çıkarmak neyle açıklanabilir hocam. Geçen hafta gençliğinin, tecrübesizliğinin kurbanı olan ve hafta boyunca eleştirilen Atakan’ı stresi, heyecanı bu kadar yüksek maçta oyuna almakla neyi düşündünüz hocam!

Ben genel olarak oynanan oyundan memnunum. Fatih Tekke’nin takıma büyük ivme kazandırdığını da düşünüyorum. Ama ligin boyu kısaldıkça oynanan güzel oyunun pek de faydası olmuyor. Acilen bu maçı unutmamız gerekiyor. Hala alınacak 24 puan var ve biz pozitif futbolumuzla bu puanların birçoğunu alabilecek güçteyiz!