EMRAH VAROL DENİZLİSPOR MAÇINI DEĞERLENDİRDİ

Denizlispor kaybetmesi halinde ligden düşme yolunda dev bir adım atacağı Erzurum maçına her zamanki gibi iyi başladı aslında. Rakip kalede gol fırsatları yakaladı ancak hiç ummadığı anda yediği gol maçın seyrini değiştirdi. İşte o andan itibaren maç tek kaleye ve rakip takımın kontra ataklarına döndü.

Golü yemesek maça bu kadar hükmedebilir miydik emin değilim. Ama her geçen saniye Erzurumspor kendi yarı sahasına kapandı. Bu anlarda o kadar çok fırsat yakaladık ki. Ziya ve İsmail Haktan’ın sakatlanarak çıkması bile hızımızı kesemedi. Penaltıyı Kappel atsa belki maçı çok daha önce koparacaktık ama Mehmet Akyüz takımı adeta ipten aldı. Attığı iki golde de o kadar düzgün vuruşlar yaptı ki kalecinin yapacağı çok da bir şey yoktu. Özellikle attığı 2.gol Süper Lig’de birçok forvetin atamayacağı güzellikteydi. 1 yıldır Yasin Ozan çilesine katlanmış Denizlispor taraftarı için adeta ilaç gibi geldi Mehmet Akyüz. Yüzümüzü ak etti desek yeridir.

Bir parantez taraftara açmak lazım. Geçmiş maçlara oranla mükemmel bir taraftar desteği vardı. Bunda oynanan pozitif oyunun, atılan gollerin, mücadelenin etkisi çok büyük. Denizlisporlu taraftarlar da bu güzellikleri kaçırmak istemedi ve takımına büyük destek verdi. Maçı çeviren golleri Mehmet Akyüz attı belki ama o ambiyansı oluşturan kesnlikle taraftardı.

Fatih Tekke belki de kariyerinin en iyi günlerini yaşıyor. 21 haftada sadece 17 puan toplayabilen takıma sadece 6 haftada 13 puan birden kazandırdı. Oynattığı pozitif, heyecanlı futbol herkesi oldukça mutlu ediyor.

Bu kadar güzellemeden sonra bu işin ama’sını da yazmak gerekir. Daha hiçbir şey bitmedi. Hatta yeni başlıyor diyebiliriz. Düşme hattında puan farkları 1-2 puana kadar indi. Gelecek hafta alabileceğimiz 3 puanla düşme hattından çıkabileceğimizi düşünüyorum. Samsunspor, Adana Demirspor, Eskişehirspor’un önümüzdeki haftalarda yaşayacağı sürpriz kayıpları değerlendirirsek ligde kalmamız da çok daha önce olur.