EMRAH VAROL, "3 PUANDAN DAHA FAZLASI"

Denizlispor puan kaybına tahammülü olmadığını oynadığı futbolla gösterdi.Daha ilk dakikadan itibaren ‘Ben bu maçı ne olursa olsun alacağım’ coşkusunu sahada gösteren futbolculara tribündeki binlerce taraftar da eşlik etti. Futbol şansı da biraz yanımızdaydı Ankaragücü maçında. Daha maçın ilk dakikalarında penaltı kazanıp bir de üstüne Ankaragücü’nün 10 kişi kalması işimizi daha da kolaylaştırdı diyebiliriz.

Sahada oynanan futbola gelince… Bu kez sahada daha az pas hatası yapan ve defansta daha az boşluk veren bir Denizlispor vardı. Sezon başından bu yana başımızı belası olan basit top kaybı ve arkasından gelen defanstaki boşluktan gol yeme alışkanlığımız bu maçta ortaya çıkmadı. Erken gelen gol, kırmızı kart ve tribünlerin coşkusu maçın kırılma anlarıydı diyebiliriz. Bu maçta alınan 3 puana sadece 3 puan gözüyle bakıyorsanız çok yanılırsınız. Eskişehirspor’un kendi evinde yenildiği bir haftada Samsunspor’un ve Adanaspor’un birbiriyle oynayacağı haftada alınan 3 puanın değeri çok ama çok fazladır. Bunun kıymetini önümüzdeki haftalarda daha iyi anlayacağız!

Gelelim protokolde yaşanan terbiyesizliğe. Her iki camiaya da sorsan birbirini suçlayacak şeyler söylüyorlar. Kimse hatasını kabul etmiyor. Denizlispor gibi centilmenliğiyle ün salmış bir ilde, efendi duruşuyla bilinen Taner Atilla’nın yüzüne dikiş atılacak kadar sert olaylar nasıl yaşanabilir? Ankaragücü başkanı ya da yöneticileri bundan sonra yaşanacak taraftar olaylarında tribünlere nasıl sakin olun diyebilir? Deseler bile onları kim dinler? Ankaragücü başkanı ve yönetimi ya istifa etmelidir ya da Türkiye Futbol Federasyonu ‘tarihe geçecek’ bir ceza vererek bundan sonra bu tip olayların yaşanmasını önlemelidir!

Denizlispor yöneticisi Taner Atilla’ya geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Denizlispor’u da hem oynadığı futbol hem de aldığı 3 puandan dolayı tebrik ediyorum. Düşme hattınının yüzünü bir daha görmemek ümidiyle…