SON 4 HAFTA!

Denizlispor 3 puan alsa belki de ligde kalmayı garantileyeceği maça öyle bir gol yiyerek başladı ki bu gol amatörde yenmez. Orta saha ile sol kanat sayılabilecek bir yerden gelen yumuşak topa ne kaleci Zeki çıktı ne de normalde sol açıkta oynayan Cihan müdahale etti. Gerçek bir sol bek olsa o topu asla ve asla rakibe bırakmazdı. Bu gol tam anlamıyla bir facia.

Denizlispor her zaman yaptığı gibi azimle oynamaya devam etti belki. Cihan’ın kanadının arkasına atılan topa kaleci Zeki çıkmayınca Ottoo attığı ilk golü bir de asistle süsledi. Bu golde de acemiliğin kurbanı olduğumuz çok net. Balıkesirspor teknik direktörü Giray Bulak’ın temsilcimizi çok iyi analiz ettiği ortada. Cihan’ın sol bek oyuncusu olmadığını ve yavaş kaldığını bilen Giray Hoca sürekli o kanattan gelerek adeta çökertti sol tarafımızı. Ottoo maç boyunca sadece sol kanadı değil defansımızı bir saniye olsun rahat bırakmadı.

Denizlispor’la ilgili yorum yaparken çok dikkatli olmak gerekir. Çünkü takımdaki azmi, isteği, hırsı görüyorsunuz. Her futbolcu kalitelerinin üzerinde performans sergiliyor. Daha çok koşuyorlar. Fatih Tekke’nin dediklerini ellerinden geldiğince uyguluyorlar. Ancak istek yetmiyor bazen. Kalite lazım, kondisyon lazım, saha içinde her şeyi yönetecek beyin lazım. Bunlar eksik olunca puan kayıpları da kaçınılmaz oluyor.

Geriye sadece 4 hafta kaldı. 2 kez kendi sahamızda oynayacağız. Bu maçları kazanırsak ligde kalacağımıza inanıyorum. Eğer Çaykur Rizespor’u kendi evimizde yenemezsek de Samsun deplasmanına gebe kalacak gibiyiz. Son haftalar nefes kesecek. Umarım son düzlükte nefesi kesilen takım biz olmayız!