EMRAH VAROL SAMSUNSPOR-DENİZLİSPOR MAÇINI DEĞERLENDİRDİ

Denizlispor, Samsunspor maçını kaybetmesi halinde ligden düşmesi büyük ölçüde kesinleşecekti. 3 puan geride kalıp son 2 haftada bunu kapatabilmek oldukça zordu. Bunu bilen her iki takımın futbolcuları da maça büyük stres altında hazırlandı aslında. Denizlispor tesislerde biraz daha sessiz sedasız hazırlıklarını sürdürürken, Samsun’da adeta yer yerinden oynuyordu. Prim açıklamaları, taraftar hazırlıkları ve daha bir sürü şey.

Ligde kalabilmek için beraberliğin bile büyük ölçüde işimize geleceği maça nerdeyse 2-0 yenik başladık. Tribünlerde binlerce Samsunspor taraftarının da baskısıyla neye uğradığımızı bile anlamadan gelen bu skor bizi ilk yarım saatte dağıttı. Tecrübeli oyuncuların kıymeti bu maçlarda ortaya çıkıyor.

İlk yarının sonunda gelen gol bizi adeta hayata yeniden döndürdü. 2-1’e gelen maçın ardından ise iki takımın da taraftarı bir saniye olsun yerinde duramadı. Top bir o kaldeydeydi, bir bu kaledeydi. Mehmet Akyüz yine yüzümüzü ak ederek 2.golü de atarken Denizlispor’a gönül veren binlerce kişi sevinçten adeta çılgına dödnü. Belki son dakikalarda 3.golü bile bulabilirdik ama pozisyonları cömertçe harcadık.

Bu beraberlikle her şey bitmedi elbette ama ligde kalma yolunda büyük mesafe katettik. Önümüzdeki hafta evimizde ligden düşmesi haftalar önce kesinleşen Gaziantepspor’la karşılaşacağız. Bu maçı asla küçümsemeden alacağımız bir galibiyet, rakiplerin de puan kaybı işi belki de son haftaya bile bırakmaz. Son haftaya kalırsa herkes diken üstünde olacak ve herkes galibiyete şartlanmış olarak sahaya çıkacak. Bu yüzden asla disiplinden taviz vermeden ligin sani dakikasına kadar mücadeleye devam etmeliyiz. Ligde kaldığımız gün şampiyon olmuş kadar sevineceğiz her yıl olduğu gibi! Ne yapalım bu da bizim kaderimiz demek ki!

NOT: Denizlispor’u bu hayati maçında deplasmanda destekleyen taraftarlar özel bir tebriği hak etti diye düşünüyorum. Bu taraftar azmi bize çok güzel günler yaşatabilir…