BEN BU TAKIMA GÜVENİYORUM - ATAKAN ÜNER OLAYI!

Denizlispor, deplasmanda yüzlerce taraftarının adeta şov yaptığı karşılaşmadan 4 gol yiyerek mağlup oldu. Hiç iyi oynamadık, inanılmaz hatalar yaptık. Bunların hepsi doğru.

Ben takım mağlup olunca yerden yere vurmaktansa oynanan futbolun gelecek haftalar için ne getirip götüreceğini anlatmak isterim. Ligin başından bu yana Osman Hoca tüm gayretiyle takıma bir hüviyet kazandırmaya çalışıyor. Ayağa pas yapan, savunmasını sıkı tutan ve bu ligde pek de karşılaşmayacağımız şekilde ‘futbol’ oynayan bir takım için çabalıyor. Ligin ilk 3 haftasında yensek de yenilsek de bunun birçok donesini zaten gördük.

Maalesef bu yıl en büyük eksiğimiz gol yollarında yeterince etkili olamamamız. Hücum hattında daha etkili olduğumuz gün bu takım çok ama çok can yakacak. Özellikle bu yıl hiç olmadığı kadar deplasman galibiyeti alacağımıza inanıyorum. Ben takımın oynadığı ya da oynamak istediği oyunun arkasındayım. Sistemimiz tam olarak oturduğu gün Horozlar’ın ötme vakti olacak.

Gelelim Altınordu maçına. Bir takımın yaşamaması gereken ne varsa ilk 20 dakikada yaşadık. Goller yedik, 10 kişi kaldık, psikolojik olarak yıkıldık. Geriye kalan dakikalarda Altınordu gibi bir sistem takımına karşı etkili olmamız çok ama çok zordu.

Atakan’a ayrı bir parantez açmak isterim. Koray Palaz Denizlispor’u çalıştırırken antrenman başlamadan sohbet ediyorduk. Bize Atakan diye bir çocuğun varlığından ilk o gün bahsetti. Hatta Atakan’ı yanına çağırdı. Onunla da sohbet ettik. Henüz 15-16 yaşındaydı. Biraz izlediğimizde önemli bir yetenek olduğu göze çarpmıştı.

Dün çok ama çok iyi oynadı Atakan. Denizlispor’u adeta tek başına yıktı. Oynadığı futbol ne kadar güzelse yaptığı hareket de o kadar çirkindi. Eğer Denizlispor’a bir tepkisi varsa bunu saha içinde oynadığı futbolla her saniye gösterdi zaten. Tribünlerin önüne gelip o ‘kaba’ hareketi yapmanın hiç ama hiç anlamı yoktu. Genç oyunculara her zaman toleranslı davranma taraftarıyım ama genç oyuncuların da kendilerini sadece futbolda değil her anlamda geliştirmelerini öneriyorum.