VASAT HOROZ

Denizlispor, Kasımpaşa’ya yenildi. Maç kaybedebilirsiniz ancak bu kadar vasat bir Horoz hiç görmemiştim.

Aslına bakarsınız iki yarı da orta saha mücadelesi şeklinde geçti. İki takımın da girdiği pozisyonlar da aynı, çektikleri şut bile birbirine yakındır. Ancak girdiği fırsatı değerlendiren Kasımpaşa oldu ve haftalar sonra deplasmandan 3 puan çıkarmayı bildi.

Horozlar’da kötü giden bir şeyler var. Daha doğrusu hücum hattında işler istediğimiz gibi gitmiyor. Rodelaga öyle goller kaçırıyor ki, tribünlerdeki ve maçı televizyon başında izleyen binlerce taraftar saçını başını yoluyor. Gol pozisyonları elbette kaçabilir ancak bu kadar basit pozisyonların kaçması takımın dengesini daha da bozuyor.

Diğer bir sıkıntımız da Rodelaga dışıdna gol pozisyonuna giren bir başka futbolcumuz yok. Her şeyi Rodelaga’dan bekleyen bir takım hüviyetindeyiz. Rakiplerin bunu çözmesinin ardından alınan Rodelaga önlemleri gol yollarında bizi iyice kısır hale getiriyor.

Son dakikalarda doldur boşalt oyununa dönmeyi anlıyorum. Ama şunu anlamıyorum. Rakip ceza sahasına gönderdiğimiz topları alacak futbolcularımızın olması lazım. İsmail Aisati 3 sefer bunu yaptığında henüz hücum hattında çoğalmamıştık. 2 ya da 3 oyuncuyla kalabalık Kasımpaşa defansı arasında kaybolup gittik. Zamanı boşa harcadık bu şekilde ve oyun kalitemizin giderek düşüşünü izledik.

Denizlispor’da işler çok da iyi gitmiyor. Kasımpaşa gibi ligin vasat takımlarından birine evimizde kaybettiğimiz 3 puan, değişmesi gereken bir şeylerin işareti. Artık Rodelaga dışında gol bulma seçeneklerine yönelmemiz gerekecek. Recep Niyaz’ın yedek kalması da çok aklıma yatmıyor açıkçası. Recep, takımın en çok koşan mücadele eden ve takımı gol pozisyonuna sokan oyuncusu. Bununla ilgili de muhakkak bir çare bulunmalı.