HOROZLARIN GECESİ

Denizlispor herkesi şaşırtmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta ligin en iyi futbol oynayan, UEFA Avrupa Ligi’nden bir üst tura çıkmayı başaran tek Türk takımı olan Başakşehir’le 1-1 berabere kalarak ilk sürprizini yapan Denizlispor, bu kez deplasmanda Trabzonspor’u devirdi.

3 puan alınır ama bu 3 puan çok farklı. Trabzonspor gibi evinde tribünlerin desteğiyle rakibini adeta boğan bir takıma karşı alınan bu galibiyet herkese rahat bir nefes aldırdı bence. Takımın hem moral olarak hem de puan olarak daha üstlere tırmanması açısından 3 puanın önemini ilerleyen haftalarda çok daha fazla anlayacağız.

Maça gelirsek; Mehmet Özdilek, özellikle deplasman maçlarında Barrow’un ne kadar etkili olacağının farkında. O yüzden ani çıkışlarda hemen hemen bütün topların Barrow’da buluşmasını istiyor. Pas oyunuyla değil, Barrow’un önüne atılan toplarla rakip kalede etkili oluyor. Bu konuda istediklerimizi oyunun bir çok bölümünde yapmamız bizi dengeli oyun olarak sahada tutan etken oldu.

Kaleci Adam Stachowiak tam manasıyla bizi oyunda tutan oyuncumuz. Öyle kritik anlarda öyle kritik kurtarışlar yaptı ki. Fark açılsa geri dönüşü olmayan yola girecek olan Horozlar, farkı 1’de tutunca golü daha fazla aramaya başladı ve Rodelaga gibi bir silahınız varsa gol kaçınılmaz oluyor.

Ramiz dayının dediği gibi: ‘Herkes öldürür sevdiğini’

Rodelaga da eski takımına öyle güzel ve estetik goller attı ki muhtemelen Trabzon’da herkes keşke elimizde tutsaydık diyordur.

Takım olarak eksiklerimiz var elbette ama Başakşehir ve Trabzonspor gibi ligin en iyi futbol oynayan 2 takımından alınan 4 puan beni gelecek haftalar için umutlandırdı. Alanya ve Ankaragücü maçlarından alınacak muhtemel puanlar bizim ikinci yarı hedefimizi de belirleyecek.

Tebrikler Horozlar…