ACIYA GÜLMEK

Denizlispor ligin alt sıralarında yer alan ve futbol olarak çokta iyi olmayan Kayserispor’u kendi evinde ağırladı. İlk dakikalardan itibaren her iki takımda birbirine üstünlük sağlamaya çalıştı. Kayserispor defansı hiç bırakmayarak mücadele etti. Kontra atakla gol arayacağının ip uçlarını maçın ilk dakikalarında vermişti… Zaten Kayserispor’un ilk yarı boyunca pozisyonu yoktu ama Denizlispor’da pozisyon verdirmedi.

 YILIN EN KÖTÜ FUTBOLUNU OYNADI

Denizlispor ise belki de yılın en kötü futbolunu oynadı bugün… Çok tutuktu, kalecisinden, forvetine 11 futbolcusunda da mental olarak inanılmaz bir yorgunluk hissettim… Hiç kimse sorumluluk almadı, ne yaptığını bilmez halde oynadı. Yağan yağmura rağmen stadı dolduran futbolseverler, maç sonunda gülüyordu. Ben bunu ‘Acıya Gülmek’ olarak nitelendiriyorum. Çünkü bu kadar kötü futbol olmaz, bu kadar sorumluluk almayan, bu kadar gerçekten uzak bir takım olamaz…

 
İSTENMEYEN SAPUNARU GELDİ GOLÜNÜ ATTI

Mehmet Özdilek’in takımda istemediği Sapunaru geldi ve bize golünü attı, belki Kayserispor’un maçta, en iyi futbolcularındandı. Üstelik yenik duruma düştükten sonra baktım, ne hamle yapacak diye Mehmet Özdilek… Takım ileriye çıkamıyor, hızlı hareket edemiyoruz, buna rağmen Mehmet Özdilek’in yaptığı ise takımın en yavaş oyuncularından bir tanesi olan Olcay’ı oyuna almak oldu. Özdilek’in bu kararı futbol severlere saç-baş yoldurdu o dakikalarda. İnsan tabiî ki merak ediyor, Recep Niyaz neden yedeklerde,  insanın aklına geliyor.

Dakikalar ilerledikçe tek bir şey yaptık o da doldur boşalttı… Doldur boşalt yapılacaksa ilerde uzun boylu futbolcuların olması lazım… Dakika 88. gösterene kadar Mehmet Özdilek ileriye Mustafa Yumluyu göndermeyi inanın akıl edemedi.  Yaşanan durum tam önümde oldu. 88. Dakikada yardımcı çalıştırıcı Veysel Cihan, Özdilek’e ‘Mustafa Yumlu’yu ileriye gönderelim” dedi. Bunun ardından 88. Dakikanın ardından ileriye göndermeyi akıl edebildi. İnanılmaz bir şey, insanın aklı almıyor.

 

BU TAKIM BUNLARI HAK EDECEK FUTBOL OYNAMADI

Bu takım bunları hak edecek futbol oynamıyordu, 3 hafta öncesine kadar. Ama bu maç bizi çok zor günlerin beklediğinin adeta habercisi… Toparlanmalıyız, Şifo Mehmet ile bu iş nereye kadar devam eder diyorsanız, ben gelecek haftayı göremeyecek düşüncesindeyim. Görecekse de bu bizim için zaman kaybı olacaktır. Henüz her şey bitmedi ama ligin boyu kısaldıkça puan toplamak zor olacak. Acil önlemlerin alınıp yolumuzda dikkatli olmalıyız. Yoksa yıllar yıllar sonra çıktığımız Süper Ligten geriye dönmek herkesi üzecektir. Daha güzel günleri hep beraber görmek dileğiyle…