HOROZ İPTEN DÖNDÜ

Yazıma İdlip'teki saldırılarda şehit düşen askerlerimize Allah'tan rahmet dileyerek başlamak istiyorum. Mekanları cennet olsun...

Maça gelince...Denizlispor belki de ligin en kritik maçına çıktı. Haftalardır kazanamayan ve giderek düşme hattına yaklaşan Horozlar için ölüm kalım maçı desek abartı olmaz. Alt taraftaki takımların her geçen gün arayı kapattığı ligde, Malatya karşısındaki olası bir puan kaybı işleri sarpa saracaktı.

Denizlispor bu sene sakatlık dışında ilk defa Rodelaga olmadan başladı karşılaşmaya. Recep ve İsmail Aisati beraber oynayarak ne kadar verimli olduklarını gösterdi. Takım olarak maça kazanmak için çıktığımız o kadar belliydi ki. İlk dakikadan itibaren saldıran, rakip kalede gol arayan takım yeşil siyahlılardı. Beklenen gol gecikmeden takımın bel kemiği Mustafa Yumlu'dan geldi. Malatyalı oyuncunun kırmızı kartı işimizi biraz daha kolay kıldı.

Daha sonraki dakikalarda da sahaya hakim olan taraf bizdik. Malatyaspor neredeyse gol pozisyonuna bile girmeden maçı bitirdi.
Bu maç bizim için ölçü olmamalı. Ligde kafamızın rahat olması için acilen 35 puan bandını aşmamız şart. 35 puanın altındaki puan bize heyecanlı günler yaşatır ki yıllar sonra çıktığımız Süper Lig'den geri dönmeyi hiçbirimiz istemiyoruz.