İNANCIN ZAFERİ

Denizlispor olmazsa olmaz maçına büyük bir stresle çıktı. Henüz maçın başına Trabzonspor gibi bir takımdan gol yiyen Horozların maçtan kopmadan yola devam etmesi en çok üzerinde durulması gereken nokta belki de. Kabul etmek lazım ki Trabzonspor da o şampiyonluğu isteyen havasında değildi. Arzulu futbolundan eser yoktu ama her futbolcusu her an skoru değiştirebilecek kapasite bir takımdan bahsediyoruz.

Maçın kırılma noktası ikinci yarının henüz başında golü bulmamız oldu. Yolu bulduktan sonra çok fazla risk almadan, ayaklarımız yere sağlam basa basa ilerledik. Trabzon gibi takıma kontra vermeniz gol üstüne gol yemeniz demektir ve bu tuzağa çok düşmedik. Başakşehir'in Konya'da mağlup olduğu dakikalarda Trabzon açık vermeye başlayınca güzel bir atakla golü bulduk ve altın değerinde 3 puana uzandık.

Henüz herşey bitmedi. Önümüzde çok önemli 2 maç daha var. Bu galibiyetin sevincini Bu gece yaşayıp yarın sabahtan itibaren Alanya ve Ankaragücü maçları için fiziksel ve mental olarak hazırlanmak zorundayız. Süper Lig'e daha yeni geldik ve biz bu ligde kalıcı olmalıyız.
Yönetim,teknik heyet, futbolcular... Herkesin emeğine sağlık..